Системи пожежогасіння

Сьогодні системи пожежогасіння служать як для запобігання, так і для обмеження розвитку, гасіння вогню і захисту від полум'я людей, а так само матеріальних цінностей. Найнадійнішими в запобіганні таких непередбачених ситуацій є системи автоматичного пожежогасіння. На відміну від ручних систем, які управляються оператором, автоматичні системи пожежогасіння починають діяти за допомогою пожежної автоматики, яка контролюється показаннями датчиків. Це дозволяє забезпечувати оперативне та своєчасне гасіння осередку загоряння без будь-якої участі людини.

Автоматична система пожежогасіння забезпечує постійний контроль температури, а так само стежить за присутністю задимленості в приміщенні, що охороняється. Якщо відбувається спалах, спрацьовує звуковий і світлове оповіщення, а видача сигналу "тривога" відразу ж потрапляє на пульт пожежної охорони. Крім того, така система пожежогасіння автоматично закриває огнесодержівающіе клапани та двері, включає системи димовидалення та подає вогнегасна речовина. До якості останнього, використовується інертний газ, вуглекислий, піна трьох ступенів кратності: низької, середньої і високої, а так же вогнедишні порошки, вода і аерозолі.

Автоматичні системи пожежогасіння можна розділити по речовині, яке використовується під час ліквідації загоряння:

  • Газові - в їх якості можуть використовуватися CO2, аргон, азот і хладони
  • Водяні
  • Пінні
  • Вода з піноутворювачами
  • Порошки з хімічного складу
  • Аерозольні речовини
  • Комбіновані речовини

Водяні установки пожежогасіння

Водяні установки пожежогасінняВодяне пожежогасіння включає кілька видів водяних установок. Спринклерні - використовуються під час локального гасіння пожеж. Дренчерні - застосовуються під час гасіння вогню на великих територіях. Спринклерні системи програмуються на спрацьовування при незначному підвищенні температури вище встановленої норми. Під час гасіння вогню струмінь розпорошеною води поширюється в безпосередній близькості від місця загоряння. Вузли управління таких водяних установок бувають двох типів: "сухого" ​​- для об'єктів різної площі, що не опалюються і "мокрого"​​; - Для приміщень, в яких температура не може опускатися нижче 0 градусів за Цельсієм.

Спрінклерне пожежогасіння

Спринклерні установки дуже ефективні для захисту різних приміщень, в яких пожежа може швидко розвиватися. Зрошувачі, застосовувані в даному типі установок різноманітні, що дозволяє використовувати їх в приміщеннях з будь-яким типом інтер'єру. Дренчерноїустановки, на відміну від спринклерних, спрацьовують тільки по команді пожежного сповіщувача, що сприяє ліквідації пожежі на ранній стадії розвитку. Однією з новинок на ринку систем пожежогасіння є установка тонкорозпиленою подачі води. Найдрібніші частинки рідини подаються під високим тиском і володіють димоосаждающей здатністю. Така система дозволяє значно посилювати огнетушащий ефект. Єдиним і вельми вагомим недоліком вищеперелічених установок є рясна і надмірна подача води. Дуже часто, збиток при цьому зіставимо з наслідками пожежі.

Спрінклерна система пожежогасіння складається з спринклера & ndash; особливого клапана, який при вплив термочутливого запірного пристрою. Як відомо, це скляна колба, яка при заданій підвищеній температурі просто лопається. Спринклери, найчастіше, встановлюються на трубопроводах, всередині яких присутня вода або повітря, що знаходяться під високим тиском. Якщо температура в приміщенні підвищується вище встановленої норми, скляне пристрій руйнується, що приводить в дію клапан подачі води або повітря і тиск в трубопроводі відразу падає. Коли все це відбувається, спрацьовує датчик, що запускає насос, який і подає воду в трубопровід. Дана опція дозволяє забезпечувати подачу потрібної кількості води до місця, де виникає пожежа. Існують різні види спринклерів, які можуть спрацьовувати при різній температурі впливу на них. Компанія Перун пропонує великий вибір різних спринклерів, які можуть відрізнятися між собою температурою спрацьовування, а так же пропускною здатністю, специфікою зрошення, матеріалом і обробкою. В не залежності від виду, спринклер здатний охоплювати площу від 9 до 21 м ².

Настінні спрiнклери

Настінні спрiнклери розроблені спеціально для захисту приміщень, в яких умови не дозволяють помістити мережу трубопроводів під стелями, а так само в міжповерхових перекриттях. Дані моделі підходять для використання в зонах з OH 1 класом пожежної небезпеки. Вони призначені для місць, де умови з підвищеною температурою і агресивної атмосферою є постійними.
Спрiнклери з попередніми дією
Спринклери з попередніми дією знижують ймовірність помилкового спрацьовування. Система спрацьовує тільки тоді, коли обидва спринклера відкриваються одночасно.

Дренчерні системи

Дренчерная система пожежогасіння відрізняється від інших тим, що вода для гасіння вогню подається в трубопровід, тільки при виникненні пожежі. Така система автоматичного пожежогасіння в момент загоряння подає значно більшу кількість води на площу. Використовується дана система для створення водяних завіс і швидкого охолодження, чутливих до нагріву пожежонебезпечних об'єктів. Для подачі води використовується дренчерний вузол управління. Він активується електричним, а так же пневматичним або гідравлічним способом. Сигнал на запуск може подаватися як автоматичним, так і ручним способом.

Системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою

Системи пожежогасіння тонкорозпиленою водоюПожежогасіння тонкорозпиленою водою засноване на основі принципу дії низького тиску. Це забезпечує досить ефективну пожежний захист, але при цьому витрата води мінімальний, а надійність такого пожежогасіння висока. Діюча речовина - вода і вода з добавками, суміш газів. При розпиленні через тонке отвір, вода расбризгівается і таким чином збільшується площа охолодження. Потім у дію йде водяний туман. Таким чином досягається висока ефективність пожежогасіння.

Пінне пожежогасіння

Пінне пожежогасіння дозволяє швидко впоратися практично з будь-яким типом пожежі. Така система здатна за невеликий проміжок часу впоратися з вогнем за допомогою обмеження доступу повітря до горючим речовинам. Даний ефект досягається за рахунок декількох факторів.

Піноутворювач для пожежогасіння легше будь займистою рідини, завдяки чому, піна покриває поверхню, пригнічуючи полум'я. Завдяки наявності води в образователями піни, палаючий матеріал охолоджується до температури, при якій виключається реакція горіння. Покров піни запобігає виділенню горючих випарів, не дозволяючи їм змішуватися з повітрям.

Системи порошкового пожежогасіння

Порошкове пожежогасіння застосовується при локалізації пожеж різних категорій. Модуль порошкового пожежогасіння спрацьовує, як в автоматичному режимі, так і за командою пожежної сигналізації. В якості вогнегасної речовини застосовується спеціального складу порошок. У разі спрацювання, час подачі порошку не перевищує 35 секунд після отримання сигналу від датчика. При автономної активації, установка викидає разову порцію порошку. Дана опція допомагає впоратися із загорянням на початковій стадії. Для автоматичної активації системі потрібен сигнал про підвищення температури в навколишньому середовищі. Модулі порошкового пожежогасіння дозволяють гасити різними способами: об'ємними і локальними, за площею й обсягом.

Системи газового пожежогасіння

Системи газового пожежогасіння являють собою різних розмірів балони з пусковим пристроєм для випуску і зберігання газових сумішей огнетушения. В якості таких сумішей використовується речовина, яка під час локалізації полум'я знаходиться в газоподібному стані. Активація модуля газового пожежогасіння може бути механічним, електричним, а так же пневматичним або поєднувати всі комбінації. Автоматичне газове пожежогасіння призначене для створення несприятливої ​​для полум'я захисного середовища. Локалізація загоряння здійснюється за рахунок заповнення приміщення вогнегасної газовою сумішшю. Принцип дії установок заснований на значному зниженні концентрації кисню, під час подачі в небезпечну зону реакції, негорючого газу.

Системи аерозольного пожежогасіння

Аерозольне пожежогасіння засноване на застосуванні тонкодисперсного порошку, простіше кажучи, аерозолю. Дана речовина володіє вогнегасною здатністю. Аерозольні системи використовують однаковий принцип під час формування аерозолю, який грунтується на процесі спалювання твердих хімічних складів. В результаті чого, утворюється струмінь, що складається з горючої суміші газів і твердих частинок, які повністю заповнюють об'єм і гасять полум'я. Професійне і високорівневе проектування пожежогасіння дозволяє захистити не лише житлові і виробничі приміщення від пожеж різного ступеня, а й людей, а так само їх матеріальні цінності.

Проектування і монтаж автоматичних систем пожежогасіння від компанії Перун - це бездоганна якість та довговічність.